Haber

Rusya Devlet Başkanı Putin, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümünü kutladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü kuruluş yıl dönümünü kutlayarak, “Ülkeniz geçtiğimiz yüzyılda birçok zorluğun üstesinden gelerek ekonomik, sosyal ve diğer alanlarda kabul gören başarılara imza attı. Türkiye dünya sahnesinde haklı olarak yüksek bir prestije sahiptir. ” dedi.

Putin, Kremlin Basın Servisi’nden yayınladığı tebrik mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etti.

Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin dostluk ve iyi komşuluk çerçevesinde geliştiğini vurgulayan Putin, mesajında ​​şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili dostum, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanının yüzüncü yılı nedeniyle en içten tebriklerimi kabul etmenizi isterim. Geçtiğimiz yüzyıl boyunca ülkeniz birçok zorluğun üstesinden geldi ve ekonomik, sosyal ve diğer alanlarda kabul gören başarılara imza attı. Türkiye dünya sahnesinde haklı olarak yüksek bir itibara sahip.Bu alanlardaki çeşitli işbirlikleri iyi sonuçlar veriyor, büyük ortak projeler sistematik olarak uygulanıyor.Moskova ve Ankara, bölgesel ve küresel gündemdeki önemli konuları ele alma çabalarında başarıyla işbirliği yapıyor. Dost halklarımızın yararına, daha adil ve demokratik bir dünya sisteminin inşası için çıkarlar her zaman her taraftadır. Gelişmeye devam edeceğimizden eminim.”

Putin, Türk halkına mutluluk ve refah diledi.

sariz-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu