Haber

Trabzon’da Kanuni Bulvarı Yolu Üzerindeki Çalışmaların Havadan Görünümü

Trabzon’da yapımı devam eden en önemli otoyol projelerinden biri olan Kanuni Bulvarı Yolu’ndaki çalışmalar devam ederken, son hali havadan görüntülendi.

Yıldızlı Mahallesi ile Akoluk’un ortasından geçişi sağlayacak Çukurçayır 1 Tüneli’nde son rötuşlar yapılırken, yol yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Tüneldeki asfaltlama çalışmalarının son aşamaya gelinmesiyle kısa sürede hizmete açılacağı öğrenildi.

Türkiye’nin en maliyetli şehir içi yollarından biri olarak gösterilen Trabzon’da toplam uzunluğu 28 km olan Kanuni Bulvarı’nın bazı kesimlerinde çalışmalar devam ederken, proje güzergahının değerli kısmı tamamlandı. Hukuk Bulvarı, Karadeniz Sahil Yolu üzerinde Yıldızlı Kavşağı’ndan başlayıp Akyazı, Beşirli, Karşıyaka, Aydınlıkevler, Erdoğdu, Bahçecik, Yenicuma, Esentepe, Boztepe, Çukurçayır’ı birbirine bağlayacak. Trabzon şehir trafiğinde yaşanan yoğunluğun çözümünü doğrudan ilgilendiren proje, 24 kilometresi ana yol, 4,5 kilometresi Stadyum Bağlantı Yolları olmak üzere toplam 28 kilometreden oluşuyor. Çalışma kapsamında 18 km’lik kavşak dalları ve 17 km’lik imar bağlantı yolları bulunurken, Çatak Kavşağı ile Yenicuma-2 Kavşağı’nın ortası bir süre önce hizmete açıldı. Bu bölümde 223 metrelik Çatak Aç-Kapa Tüneli ve toplam uzunluğu 1,44 metre olan Bahçecik 1-2-3 Köprüleri, 535 metrelik Bahçecik Tüneli ve 385 metrelik Cephanelik Kavşak Köprüsü bulunmaktadır.

“Hem inşaat hem de kamulaştırma maliyeti yüksek bir yatırım”

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Hukuk Bulvarı’nın hem yapım hem de kamulaştırma açısından maliyetli bir yatırım olduğuna dikkat çekti. Genç, “Kanuni Bulvarını iki açıdan şehrin faydasına gördük. Hem şehir içi bulvar karayolu transit trafiğine hizmet edecek büyük bir ulaşım aksı olarak. Büyük bir yatırım, mega çalışmalarımızdan biri. hem inşaat hem de kamulaştırma maliyetleri yüksek olan yatırım.Nüfus açısından ağır olan bölgemiz olan Boztepe, Yenicuma, Çukurçayır, Gölçayır bu aksa, bu yerleşim alanına ulaştığımız için çok memnunuz.İnşallah , bu aksı Değirmendere ile birleştirdiğimizde Boztepe İran Caddesi’nin tek tarafı olan trafik sıkışıklığına çok önemli bir alternatif getirmiş olacağız.Umarım proje devam eder,memnunum.Umarım çözmüş oluruz Şehrimiz için çok değerli olan ulaşım sorunu” dedi. – TRABZON

bismil-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu